Pagina 1 van 1
Lichtjes waggelen???
Geplaatst: za 04 jul, 2009 19:36
door Raptor660R
Hey, ben reeds een tijdje ingeschreven en jullie berichten gelezen omtrend quads vanwege de interesse. Nu heb ik sinds kort een quad gekocht. Een Yamaha "Raptor 660r". Hij werkt fantastisch en rijdt goed met crossbanden maar ik had bij de aankoop van mijn quad baanbandjes met velgen erbij gekocht. Vandaag zet ik ze erop. Alles goed en wel ze zitten erop maar nu waggelt hij lichtjes van links naar rechts. Op trage snelheid voel je het goed en als je sneller gaat merk je het minder...
De banden zijn allemaal 0,8bar opgepompt en nog niets veranderd. Misschien slag in velg of slecht uitgelijnd maar bij het laatste zou het meer trillingen zijn.
Kan er mij iemand misschien helpen. Bedankt op voorhand!
Re: Lichtjes waggelen???
Geplaatst: za 04 jul, 2009 19:52
door dieseltank
slecht uitgebalanseerd zou er trilling kunnen ontstaan...
slecht uitlijnen zou gezwaber kunnen ontstaan

Re: Lichtjes waggelen???
Geplaatst: za 04 jul, 2009 20:00
door Raptor660R
dieseltank schreef:slecht uitgebalanseerd zou er trilling kunnen ontstaan...
slecht uitlijnen zou gezwaber kunnen ontstaan

OOOOPS
Uitbalanceren heeft enkel betrekking op de wielen van de auto. Die worden eraf gehaald, en op een speciaal toestel gebalanceerd. Men plaatst gewichten op de velg zodat het wiel zonder trillingen te veroorzaken kan draaien.
Slecht gebalanceerd = trillingen bij bepaalde snelheden
Uitlijnen heeft te maken met de auto zelf. die moet ervoor zorgen dat de wielen steeds onder de juiste hoek contact maken met de weg. De ophanging wordt tijdens uitlijnen bijgeregeld tot dit juist is.
Slecht uitgelijnd = niet rechtdoor rijden als je het stuur los laat of banden die schuin aflopen.
Tja het slechte woord gebruikt. Maar als iemand me zou kunnen helpen... plz

Re: Lichtjes waggelen???
Geplaatst: zo 05 jul, 2009 09:09
door yamahakoppel
heb je miss foto van de quad
baanbanden zet ik meestal maar 0,6 bar op maar is wat je zelf wilt kunt tussen 0,4 of 0,8
is de quad verlaagd dan moet je het spoor terug regelen
van wat jaar is de quad? je hebt miss speling op de A-armen of ball-joints
Re: Lichtjes waggelen???
Geplaatst: zo 05 jul, 2009 11:22
door Raptor660R
yamahakoppel schreef:heb je miss foto van de quad
baanbanden zet ik meestal maar 0,6 bar op maar is wat je zelf wilt kunt tussen 0,4 of 0,8
is de quad verlaagd dan moet je het spoor terug regelen
van wat jaar is de quad? je hebt miss speling op de A-armen of ball-joints
Mmm ik denk niet dat de quad verlaagd is maar ik zal er werk van maken om een foto te maken. Hij is van 2004.
Re: Lichtjes waggelen???
Geplaatst: do 09 jul, 2009 07:49
door Littlequad
Ja dat zwabberen van links naar rechts komt mij ook bekend voor,het is vooral vervelend bij lage snelheid. Ik heb hem nu onlangs laten uitlijnen en ik moet zeggen dat ik er nu geen last meer van heb,hij rijdt nu lekker rechtdoor zonder van spoor te veranderen.

Re: Lichtjes waggelen???
Geplaatst: za 18 jul, 2009 13:15
door muisje
heb ik met gloednieuwe originele crossbanden !
baanbandjes hebben het niet
en enkel links voor
Re: Lichtjes waggelen???
Geplaatst: di 01 sep, 2009 13:11
door Raptor660R
Mijn probleem is opgelost

Bedankt allemaal voor jullie raad... binnekort zet ik fotootjes van mijn quad.
Re: Lichtjes waggelen???
Geplaatst: ma 23 nov, 2009 08:44
door Wicked Force
Raptor660R schreef:Mijn probleem is opgelost

Bedankt allemaal voor jullie raad... binnekort zet ik fotootjes van mijn quad.
Hoe kwam het nu?
Re: Lichtjes waggelen???
Geplaatst: zo 27 dec, 2009 22:44
door nijsluc
Voilà zo gauw hun probleem opgelost is hoor je er niks meer van en
kunnen andere met dezelfde problemen de pot op

Re: Lichtjes waggelen???
Geplaatst: ma 28 dec, 2009 10:47
door pk19000
Wel heren, ik had dat ook op mijn kymco mxu 300,eigenlijk alleen op de baan, eenmaal onverhard had ie dat niet meer. Ik vermoedde dat het mss aan de sporing lag, verschillende bandengarages gebeld maar niemand kon mij helpen om dit te regelen. Dan maar mijn stoute schoenen aangetrokken en dit op't zicht geregeld en wat bleek, had teveel toespoor en stuurde daardoor een pak zwaarder. Heb die zo goed mogelijk geregeld en stuurde veel lichter. Het waggelen was niet verholpen, verder kan ik niets regelen dus nieuwe banden vooraan en het zaakje was in orde.
En waarom zou je een wiel van een quad niet kunnen uitbalanceren, dat kan zeker, natuurlijk als je off-road gaat rijden heeft dat niet veel zin, hoe dikwijls hangt er niet ergens een klot aarde aan je wiel.
Maar op de baan heeft dat zeker zin.